Německo

Kindergeld, Elterngeld: Jak získat přístup k rodinným dávkám v Německu?

Německo: Rodinné dávky (Kindergeld, Elterngeld)

Přídavky na děti jsou přiznány pouze na základě písemné žádosti. Formulář žádosti lze obdržet na úřadu práce (u fondu rodinných přídavků). Více informací je dispozici rovněž na internetové stránce www.familienkasse.de.

Úřad práce (fond rodinných přídavků) hradí přídavky na určený bankovní účet v měsíci, za který je daný přídavek na dítě vyměřen.

Jste povinni z vlastní iniciativy a bez odkladu nahlásit úřadu práce (fondu rodinných přídavků) veškeré změny údajů, jež jste poskytli při podání žádosti, které by mohly mít vliv na váš nárok na přídavky na děti (například ukončení odborné přípravy dítěte).

Fondy rodinných přídavků příslušné pro platbu přídavků na děti se liší podle místa bydliště. Všechny potřebné informace vám poskytne vaše zdravotní pojišťovna. Odpovědný orgán můžete najít na internetové stránce www.familien-wegweiser-regional.de/Kindergeld.113.0.html.

Rodičovský příspěvek je poskytován pouze na základě písemné žádosti. Za posouzení vaší žádosti a vyplácení dávky nesou odpovědnost úřady pro rodičovské příspěvky. V jednotlivých spolkových zemích tento úkol přísluší různým úřadům. Úřad pro rodičovské příspěvky odpovědný ve vašem konkrétním případě a formuláře žádosti aleznete na internetové stránce www.familien-wegweiser-regional.de/Elterngeld.73.0.html.

Datum příspěvku: 5.02.2020, aktualizováno: 7.02.2020
Témata: Život a práce v EU, Sociální zabezpečení, IX. Rodinné dávky

© Evropská unie, 2012