Praktikum v Pražském literárním domě

Pražský literární dům hledá praktikanty

Literární dům autorů německého jazyka, zabývající se udržováním a propagací odkazu pražské německé literatury, Vám nyní nabízí možnost nahlédnout jako praktikant/ka do práce kulturní instituce a spolupodílet se na její činnosti.

Usilování o oživění německojazyčné literatury v ČR se realizuje v kulturních projektech, vztazích k institucím v zahraničí a akcích, jako jsou přednášky, literární večery, autorské čtení a další.

Náplň praxe:

  • spolupráce při organizaci projektů
  • komunikace s umělci
  • kontakt s vydavateli a sponzory
  • organizace akcí
  • rešerše a zpracování podkladů pro management
  • PR: produkce a přepracování textů, případně překlady
  • dokumentační a administrativní úkoly
  • spolupráce na vzdělávací činnosti literárního domu (výklad pro návštěvníky literárního kabinetu, práce se školními a jinými skupinami)

Podmínky pro uchazeče:

  • organizační talent
  • spolehlivost, samostatnost a odolnost proti stresu
  • zájem o literaturu
  • velmi dobré znalosti němčiny; znalosti češtiny vyhodou
  • dobré znalosti MS Office
  • studium v podobném směru nebo praktické zkušenosti v oblasti kultury vítané
  • minimální doba trvání praktika: 12 týdnů

Nabízíme:

  • zkušenost s prací v kulturní instituci
  • práce v zajímavém týmu
  • možnost přímého kontaktu s osobnostmi literárního a kulturního prostředí
  • využití knihovny literárního domu

Praktikum není placené. Poskytujeme pomoc při hledání ubytování a řešení dalších problémů.

Praktikant/ka obdrží potvrzení o ukončení praktika.

Při zájmu napište nám E-mail: info@prager-literaturhaus.com

Pozice Administrativní pracovník, Asistentka, Vkládání dat do počítače, Asistent v médiích, reklamě, PR, Tlumočník/překladatel
Obory Administrativa, Média, reklama a PR
Typ úvazku Praxe a stáže
Délka pracovního poměru Na dobu určitou
Požadované jazykové znalosti Německý jazyk - Výborná (C1/C2), Český jazyk - Výhodou
Mzdové podmínky
Inzerát přidán dne 17.09.2020