Stáž v Českém centru Berlín

Stáž 1 - zaměření: překlady, PR, práce s textem

České centrum v Berlíně hledá průběžně stážisty se zájmem o českou kulturu a její propagaci v Berlíně a v Německu. Délka stáže minimálně 4 měsíce, ideálně 6 a více měsíců, pracovní doba 40 hodin týdně. Aktuální nejbližší datum nástupu je 1. ledna 2018.

Náplň stáže:

  • spolupráce na přípravě programu, práce s veřejností, informační servis a rešerše
  • pomoc při pořádání kulturních akcí, hlídání výstav, guest service
  • překlady z němčiny do češtiny
  • spolupráce při administraci webových stránek a správě sociálních sítí ČC

Požadavky:

  • zájem o umění a kulturu
  • předchozí zkušenosti s překlady a organizací kulturních akcí vítány
  • velmi dobré znalosti německého (B2/C1) a anglického jazyka (B1)
  • smysl pro detail, spolehlivost, vlastní iniciativa, schopnost týmové práce
  • zkušenost se sociálními sítěmi Facebook, Instagram a Twitter výhodou

Stážistům nabízíme:

  • spolupráci na zajímavých kulturních projektech
  • možnost realizace vlastního projektu
  • zkušenosti s řízením projektů v oblastech kultury a PR
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Německa
  • zkušenosti z kulturní instituce v zahraničí
  • práci v příjemném týmu v centru Berlína

V případě zájmu prosím zašlete svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže na ČC v zahraničí (dostupný na stránkách Českých center, v sekci O nás - Kariéra - Stáže) Martinu Radošovi na e-mail rados@czech.cz.

V motivačním dopise nezapomeňte uvést, co z české kultury považujete za hodnotné a mělo by se propagovat v zahraničí. Přihlášky jsou přijímány průběžně, avšak nejpozději 2 měsice před případným nástupem na stáž.

Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant (např. Erasmus+).

Inzerát přidán dne: 22.09.2017 | checkaktuálně
Pozice Administrativní pracovník, Asistentka, Asistent v médiích, reklamě, PR, Korektor, Tlumočník/překladatel
Obory Administrativa, Média, reklama a PR
Typ úvazku Praxe a stáže
Délka pracovního poměru Na dobu určitou
Požadované jazykové znalosti Německý jazyk, Německý jazyk - Výborná (C1 + C2), Anglický jazyk - Dobrá (B2), Všechny jazyky